Zaznacz stronę

Cześć,

mam na imię Agata i jestem architektem.

 

Mój pokój z dzieciństwa pachniał drewnem, a na ścianach wisiały obrazy mojego taty – artysty. Był moim królestwem do wymyślania: małych statków Robinsona Cruzoe, domków dla lalek, pudełek z tajemnicą w środku.

Kiedy jako studentka wyruszyłam do Anglii, okazało się, że kolejną moja fascynacją są ludzie. Początkowo zarabiałam na życie rysując na ulicy, później organizowałam malarskie warsztaty dla BBC. I w czasach kiedy praktyki zagraniczne były rzeczą prawie rzeczą nieosiągalną dla polskiego studenta, dostałam pracę w pracowni projektowej Knight & Low Architects. Ten moment wyznaczył mój kierunek – zrozumiałam, że kreowanie przestrzeni i realizacja tego w rzeczywistości to jest to, w czym chcę się spełniać.

Pracowałam w znanych pracowniach na Śląsku, byłam project managerem w wiodącej firmie deweloperskiej GD&K w Krakowie, a później współwłaścicielką pracowni Livin i Świetlicy Architekta.

Śląska szkoła architektury zakodowała mi poszukiwania kreatywnych rozwiązań, które są podyktowane funkcjonalizmem i realnością wykonania.

Mam w sobie cechę “maksymalisty” – czego dowodzi test osobowościowy Gallupa. Lubię znajdować “perełki” i je szlifować.