Zaznacz stronę
główna siedziba VirtusLab

VirtusLab jest silnie rozwijającą się firmą z sektora IT zatrudniająca obecnie ponad 150 specjalistów. Firma w przyjaznej atmosferze pracy, stawia na rozwój i autonomię swoich pracowników. Angażuje się w rozwój społeczności w dziedzinie IT organizując wiele eventów, spotkań i szkoleń, daje przestrzeń do wymiany doświadczeń i idei związanych z nowymi technologiami.

Praca nad projektem zaczęła się od poszukiwań odpowiedniego miejsca na siedzibę firmy. Braliśmy pod uwagę: lokalizację – pod kątem łatwości dojazdu dla obecnych pracowników i charakter budynku, który miał być kameralny, przyjazny i spełniał wysokie wymogi dot. okablowania strukturalnego i wentylacji budynku (… tak – krakowskie powietrze nie należy do najczystszych…). Poszukiwania trwały ponad 2 lata … ale zakończyły się sukcesem!

lokalizacja: Szlak, Kraków
zakres: projekt wnętrz, rola inwestora zastępczego
realizacja: 2018/2019
powierzchnia: 1260 m2
zespół projektowy: Agata Plackowska, Ania Maj, Kasia Miodek, Karol Meissner

Dwie kondygnacje budynku były pierwotnie planowane jako mieszkania. Rozpoczeliśmy prace projektowe na dosyć wczesnym etapie realizacji całego budynku, co pomogło sprawnie dostosować przestrzeń do potrzeb Klienta.

Elastyczny schemat funkcjonalny dostosowany został do powiększających się zespołów firmy VrtusLab. Natomiast przestrzenie socjalne zostały zaprojektowane tak, aby mogły być łatwo i szybko przearanżowane do przeprowadzenia kameralnych wydarzeń, meetup-ów czy wykładów.

Bazą kolorystyczną są szarości, beże i elementy drewniane. Dla kontrastu zdecydowaliśmy się zastosować płaszczyzny grafitowe, które dodają przestrzeni ciekawego sznytu. Akcenty kolorystyczne to paleta kolorów inspirowanych naturą, od powietrznych niebieskości do energetycznych zieleni. Tekstylne dodatki w postaci zasłon, poduch, elementów tapicerowanych czy popularnych bean-bagów nadaje ciepły i domowy charakter przestrzeni.

Aktualnie ostro pracujemy na pomyślną realizacją inwestycji … zdjęcia pojawią się wkrótce 😊