Zaznacz stronę
Mieszkanie przy Józefińskiej

Inwestorzy zwrócili się do nas z prośbą o pomoc w połączeniu ich mieszkania z nowo-zakupionym, sąsiednim mieszkaniem. W nowej części miało się przede wszystkim znaleźć królestwo dwójki energicznych, pięcioletnich chłopców. Dodatkowo miała znaleźć się łazienka i gabinet, który miał również spełniać funkcję pokoju gier na PS i pokoju gościnnego. Inwestorom zależało również na maksymalnej ilości przestrzeni magazynowych, schowków itp.

lokalizacja: Podgórze, Kraków
zakres: projekt wnętrz
inwestor: prywatny
zespół: Asia Machlańska-Ciołek, Ola Chuchro, Agata Plackowska
projekt i realizacja: 2014
powierzchnia: 50 m2

Po dokładnie przeprowadzonym wywiadzie i analizie potrzeb, pokój dzieciaków został wydzielony na poszczególne strefy: do nauki i skupienia, snu oraz swobodnej zabawy. Dzięki wysokim pomieszczeniom, w tej ponad stuletniej kamienicy, mogliśmy zaplanować antresolę, do której prowadzi ścianka wspinaczkowa oraz (bardziej wygodne) kolorowe schodki. Sama droga na antresolę sama w sobie stanowią ciekawy poligon doświadczalny do zabaw wszelakich… Antresola została zabezpieczona siatką z lin.

Pod antresolą znajduje się bardziej schowana i przytulna strefa sypialna bliźniaków z półeczkami na ich ulubione modele samochodów, zestawy klocków lego i bohaterów. W części, gdzie znajdują się biurka chłopców, podłoga i ściana zostały wykończone żywicą epoksydową, która jest odporna na zabrudzenia i uszkodzenia.

Estetyka z pokoju dziecięcego została zgrabnie zastosowana w łazience. Mocne, kolorystyczne akcenty, humorystyczna lampa i puzzle – mozaika pod prysznicem w połączeniu ze stonowanymi kolorami stanowią intrygującą i świeżą kompozycję.

Korytarz łączący pomieszczenia doświetliliśmy poprzez zastosowanie szklanego świetlika z gabinetu obok, natomiast z gabinetu mamy widok na dekoracyjne lampki z korytarza.

Sprytne wydzielenie przestrzeni magazynowej “pawlacza” nad łazienką – który jest dostępny z gabinetu, sprawiło że w całym domu powstało dodatkowe miejsce do przechowywania sprzętu sportowego czy rzadziej używanej garderoby czy obuwia.

W gabinecie estetyka jest bardziej stonowana, tam również znalazło miejsce antyczne krzesło.